Motoryzacja to jedna z tych branż, które nie mogą obejść się bez profesjonalnego content marketingu, umiejętnego budowania marki w oparciu o nowoczesne technologie dostępu do świadomości odbiorców.
Klienci nie są podatni już wyłącznie na hasła reklamowe. Mając coraz większe możliwości pozyskania szczegółowych informacji chcą z jednej strony pełnego, kompleksowego zestawienia, ale jednocześnie też – obiektywnej oceny tego, co w ich motoryzacyjnej rzeczywistości jest potrzebne najbardziej.
Wybór samochodu, kwestia jego wyposażenia idealnie odpowiadającego oczekiwaniom, dylematy dotyczące dobrania zestawów głośnomówiących, felg, ogumienia – motoryzacja to dziesiątki tematów, na które kierowcy szukają dziś informacji w Internecie. Chcą, by reakcja na ich wątpliwości była szybka, skondensowana, a jednocześnie maksymalnie treściwa. Ma wprost odpowiadać potrzebom.
I dlatego content marketing przeszedł w świecie motoryzacji niezwykłą drogę: od treści, która miała jedynie służyć przyciągnięciu uwagi po formułę poradnika, podpowiedzi tego, co warte uwagi w realiach, gdzie producenci prześcigają się na promocje, rabaty, okazje i coraz to nowsze technologie.
Nie ma skuteczniejszego działania w marketingu internetowym niż jakość. Zaufanie czytelników do treści, wiara wysoką wartość merytoryczną periodyku przekłada się bezpośrednio na sprzedaż. To odnosi się głównie do sieci. Interaktywne media stały się dziś podstawowym źródłem wiedzy o motoryzacyjnych nowościach, promocjach, zmianach technologii i trendach. Według Gemius, firmy zajmującej się analizą aktywności w sieci, od dekady ok. 70-80 procent osób planujących zakup auta szuka informacji o nich w internecie – korzystając jednak głównie z serwisów branżowych łączących sobą content marketing najwyższej jakości. Ten łączy sobą treść i obraz – zarówno zdjęciowy, jak i filmowy. Stąd niekwestionowana popularność w content marketingu coraz bardziej interaktywnych wydawnictw, które stają się szczególnie atrakcyjną formą reklamy.
Zapraszamy do kontaktu z naszym ekspertem.
Przykład publikacji w internetowej gazecie lub blogu.
Celem prezentowanego artykułu jest doprowadzenie klienta do punktu sprzedaży z częściami. Tym razem poszukiwaną częścią jest koło dwumasowe do samochodu SAAB 93 z silnikiem 1,9 TiD.
„Silnik Saaba, czyli od chłodu Skandynawii po żywioł Włoch”
Turbodoładowanie – zawsze mocne, dające poczucie prawdziwej mocy pod pedałem gazu – było przez lata jedną z charakterystycznych cech Saaba. Jednostka 150-konna to prawdziwy dynamit, który szwedzką surowość samochodu zmienił w żywiołowość godną Włochów.
Skandynawskie samochody od zawsze doceniane są za wytrzymałość, żywotność, nieograniczone wręcz możliwości jezdne. Ich znak firmowy to solidność. Fantazja, element szaleństwa – to przez lata było domeną konkurencji. Silnik Saab 9-3 TDI pokazał, że można w tym północnoeuropejskim minimalizmie zmieścić też nutę fantazji, wprowadzić rozwiązania niestandardowe.
Jednostki Saab jeszcze przed liftingiem wizerunkowym auta z 2002 r. były naładowane mocą tak, jakby wprost z wypolerowanych do granic możliwości ulic Sztokholmu miały wyjechać na tory wyścigowe dla limuzyn. Benzynowe jednostki wyposażano nawet w 200 KM. Za wyjątkiem najmniejszych wersji wszystkie samochody miały bez problemu łamać granicę 9 sekund w osiągnięciu prędkości do 100 km/ godz.
Silnik Saab 9-3 drugiej generacji to podobny potencjał, ale nieporównywalnie lepsze wskaźniki paliwożerności. Tankowanie nie wiąże się z dramatycznymi analizami, gdzie i w jakich okolicznościach doszło w mieście do niespodziewanego zużycia kilkunastu litrów paliwa. Bezpośredni wtrysk paliwa common rail i zastosowana sprężarka o zmieniającej się geometrii łopatek zapewnia wysoką moc silnika, wyższy moment obrotowy i stabilne utrzymanie prędkości przy zachowaniu zaskakująco kojącej ciszy wewnątrz auta.
Wejście w nowe realia Saaba to efekt zmiany technologicznej. Silnik 2.2 TiD odszedł do historii – oparta na schematach Fiata nowa jednostka 1.9 wyposażona w 120 oraz 150 KM w pełni pozwalała cieszyć się prędkością przy rozsądnym zużyciu paliwa. Ta wersja – szczególnie z automatyczną skrzynią biegów – uchodzi do dziś za wyjątkowo odporną na awarie. W pojazdach wyposażonych w skrzynie manualne dochodzi sporadycznie do awarii koła dwumasowego – to jedyny tak newralgiczny element Saaba w tej wersji.
Zapytaj eksperta jak dobrać odpowiednie koło dwumasowe